top of page

АГЕЈЕВ И АБАСОВ У ФИНАЛУ! БОРИЋЕ СЕ ЗА ЕВРОПСКА ЗЛАТА!

Бриљантан дан за српски бокс на европској сцени. Два репрезентативца Србије остварила су пласман у финале шампионата Старог континента који се одржава у Јерменији и бориће се за европско злато Србији.

У првој сесији такмичарског дана српски бокс ас Вахид Абасов у олимпијској категорији 63.5 - 67 кг убедљиво је у полуфиналу савладао Молдавца Александера Парашћијева, а затим је ново финале за Србију изборио Артјом Агејев (олимпијска категорија 75 до 80 кг) победивши Хрвата Луку Плантића.

У финалу Абасов ће се борити против Грузијца Лаша Гурулија, док ће Агејев снаге одмерити са Италијаном Алфред Кромвел Комејем.

Последњу златну медаљу Србија је на Европском првенству за сениоре у олимпијском боксу освојила далеке 1985. Године када је најсјајније одличје исковао у Будимпешти Љубиша Симић.