Коновалов остварио победу на Европским играма

Српски боксери стигли су до прве победе на Европским играма у Минску.

Јагодинац Александар Коновалов победио је вундеркинга из Немачке, Владислава Баришника са 4:1 у категорији 64 килограма. Немац руског порекла, био је апсолутни фаворит пре почетка дуела. Међутим,  репрезентативац Боксерског савеза Србије ужао је самоуверено у меч, а имао је и подршку са трибина од наших боксера и других спортиста и пријатеља.

На крају узбудљивог меч, свих пет судија дало је предност нашем асу и Коновалов наставља борбу за медаљу.

Председник БСС Ненад Боровчанин био је први који је честитао Александру. Такође, младог Коновалова је подржао и некадашњи тренер Челзија и Партизана, Аврам Грант.

На Европским играма у Минску у понедељак ће боксовати и остали наши репрезентативци, а медаље циљају Владан Бабић, Душан Јањић и дама српског бокса Јелена Зекић.