Завршено 5. Коло Боксерске лиге Србије – Мелатац незаустављив

Лигашко такмичење које се након деценију и по вратило на боксерску сцену Србије стигло је до половине за сезону 2018/19. Одиграно је пет кола Боксерске лиге Србије, остало је још толико до тренутка када ће се знати нови шампион. Лидерску позицију држи БК Металац из Ваљева који су забележили све победе. Одмах до њих су комшије из БК Лозница, који су једини пораз доживели управо од Ваљеваца на старту шампионата.

Први део лигашке бокс сезоне Србије обележиле су сјајне борбе, квалитетни мечеви, као и препуне хале на свим сусретима.

У петком колу Боксерске лиге Србије имали смо прилику да гледамо два дербија путем мелих ТВ екрана у директном ТВ преносу на ТВ Арена О2. Најпре судар у култној хали на Црвеном Крсту где су трибине биле испуњене до последњег места. Уз спектакуларну атмосферу домаћин БК Раднички (Београд) је након преокрета стигао до победе над гостима из Новог Сада (БК Војводина) 12:4. Иако су након прва два меча популарни „Крсташи“ губили 4:0, након тога је уследила победа за победом која је довела домаћина до великог славља и победе. БК Раднички (Београд) – БК Војводина (Нови Сад) 12:4 (56кг / Ђорђе Вељовић – Назиф Сејди 0:3, 60кг / Никола Маговац – Вељко Глигорић 1:2, 64кг / Матија Тијанић – Војислав Бјелица 3:0, 69кг / Велибор Пуцар – Владимир Губаш 3:0, 75кг / Никола Јовановић – нема 3:0 (WО), 81кг / Стефан Шаранчић – Брајан Јовановић 2:1, 91кг / Миладин Костић – Бојан Попара 3:0 (РСЦ/1), +91кг / Коста Божовић – Душан Кокановић 3:0 (РСЦ/1) У Лозници је домаћин био бољи од гостујуће екипе из Крагујевца: БК Лозница (Лозница) – БК Раднички (Крагујевац) 10:6 (56кг / Никола Бољковац – Александар Јовановић 0:3, 60кг / Милош Јанковић – Кристијан Јовановић 3:0, 64кг / Себастијан Шаћири – Ненад Јовановић 2:1, 69кг / Милош Пахла – Милан Вранковић 0:3 (РСЦ/1), 75кг / Лука Шумарац – Дејан Дашић 0:3, 81кг / Стефан Панић – Слободан Јовановић 3:0, 91кг / Петар Прокић – Тадија Николовски 3:0, +91кг / Владан Бабић – Александар Манић 3:0 (РСЦ/1) Ваљевци су наставили доминацију и још једном на домаћем терену потврдили зашто су на врху табеле. У дупке пуној хали „Студент“ пала је овај пут екипа из Ниша: БК Металац (Ваљево) – БК Наиссус (Ниш) 12:4 (56кг / Душан Јањић – Саша Суљић 3:0, 60кг / Немања Гавриловић – Никола Ристић 3:0, 64кг / Дамјан Грмуша – Бојан Вељковић 3:0 (РСЦ/2), 69кг / Никола Живановић – Петар Стошић 0:3, 75кг / Алекса Марковић – Алекса Митић 3:0 (РСЦ/2), 81кг / Милосав Савић – Душан Стојановић 3:0 (ДСQ/2), 91кг / Милош Цвјетићанин – Дарко Станковић 0:3, +91кг / Милутин Станковић – Милан Опачић 3:0). „Лига је дефинитивно нешто што је недостајало боксерској сцени Србије. То су тамичења која су увек пунила хале, јачала конкуренцију, лансирала нове шампионе и звезде ринга, нове локалне, али и државне хероје. Прешли смо пола пута у Лиги 2018/19. Настављамо истим жаром и темпом, радимо много на томе да бокс поново буде један од оних спортова у нашој земљи у коме се причало сваки дан и за чије мечеве се живело. Верујемо да смо на добром путу да у томе и успемо, пут јесте тежак, трновит, али нема одустајања до коначног циља“ – рекао је председник Боксерског савеза Србије Ненад Боровчанин.

Сви поклоници бокса у нашој земљи имали су прилику да прате овај сусрет у директном ТВ преносу на ТВ Арена, као што је и што ће бити случај за сваки дерби у десет кола колико је планирано за двокружни систем лиге.

Наредни дерби очекује нас у Лозници 21. марта 2019. када ће рукавице укрстити БК Лозница и БК Металац (Ваљево).