БОКСЕРСКА ЕЛИТА ЕКС-ЈУ ПРОТУТЊАЛА Б

Поносно, надахнуто, пуних плућа закорачило се у нову, другу по реду сезону Регионалне боксерске Лиге еџ-Yу земаља. Нови формат, квалитетни, јаки, спектакуларни мечеви обележили су прво коло Регионалне Лиге која је сезону 2022/23 отворила дводневним биткама у рингу у дворани Кампус у Бања Луци.


Љубитељи племените вештине имали су прилику да присуствују и одгледају 56 мечева, уз учешће бораца из девет клубова, укјучујући и домаћина Славију који је у прошлости изнедрио бројне асове, а свакако су најпознатија имена Марјан Бенеш И Антон Јосиповић који је присуствовао свим мечевима и пуног срца испратио сваки сусрет у рингу главних актера. БК Славија се вратила у елитно друштво са циљем да врати сјај који је имао пре неколико деценија уз изуетно гостопримство за колеге из осам градова бивше Југославије. Мечеви су преношени уживо на ТВ Арена фигхт, што ће бити случај и са свим наредим колима.


Боксери из девет клубова широм еџ-Yу регије: Раднички Београд, Нови Пазар, Сомбор, Лозница, Вардар, Никшић, Славија, Марибор и Жељезничар приказали су завидан квалитет бокса.


Регионалну боксерску еџ-Yу Лигу у сезони 2021/22 чинило је осам клубова из свих шест република бивше Југославије, данас самосталних држава, у новој 2022/23 такмичарској години примењује се нови формат и обухвата десет клубова. Први шампион уједињене регионалне боксерске еџ-Yу Лиге је тим Црвене звезде који је у великом финалу одржаном у Скопљу савладао екипу Лознице.


Жребом се одлучује ко коме излази на мегдан по колима, а прве четири најбоље екипе ће ући у плеј оф који ће се одржати на неутралном терену, односно граду. Друга сезона регионалне боксерке лиге омогућује и учешће омладинаца.


Резултати свих мечева, 1. коло Регионалне Лиге 2022/23


Први дан такмичења: Омладинци Бантам (54кг) Филип Божовић (Никшић) – Схеро Мамутовски (Вардар) без борбе, Омладинци Перо (57кг) Ален Рустемовски (Вардар) – Милан Чакширан (Сомбор) АБД Р1, Омладинци Лака (60кг) Томислав Ђиновић (Лозница) – Радован Глигић (Раднички Београд) 5:0, Омладинци Лака (60кг) Руздија Рустемовски (Вардар) – Филип Џида (Раднички Београд) 3:2, Омладинци Полувелтер (63.5кг) Али Шљиво (Жељезничар) – Ђорђе Мијатов (Раднички Београд) 4:1, Омладинци Велтер (67кг) Урош Чингелић (Лозница) – Филип Ивановски (Вардар) без борбе, Омладинци Полусредња (71кг) Сеад Икановић (Лозница) – Елдар Хоџић (Жељезничар) без борбе, Омладинци Полусредња (71кг) Никола Раденовић (Никшић) – Иван Микетић (Раднички Београд) 5:0, Омладинци Средња (75кг) Лука Рашић (Марибор) – Халид Гакић (Жељезничар) 4:1, Омладинци Полутеска (80кг) Милош Николић (Лозница) – Милош Печанац (Сомбор) АБД Р2, Омладинци Супертеска (+92кг) Ђелон Јанузај (Марибор) – Страхиња Новичић (Раднички Београд) 3:2, Сениори Перо (57кг) Раде Јоксимовић (Сомбор) – Мохамед Резаи Давуд (Марибор) 4:1, Сениори Перо (57кг) Ален Рахимић (Славија) – Омер Аметовић (Сомбор) АБД Р1, Сениори Лака (60кг) Назиф Сејди (Сомбор) – Оран Сакироски (Вардар) без борбе, Сениори Лака (60кг) Вељко Глигорић (Раднички Београд) – Зак Месец (Марибор) 5:0, Сениори Лака (60кг) Един Алковић (Лозница) – Лука Вељовић (Славија) 5:0, Сениори Полувелтер (63.5кг) Никола Ивковић (Славија) – Вател Мери (Нови Пазар) 4:1, Сениори Полувелтер (63.5кг) Ник Вебер Николов (Марибор) – Лука Гачевић (Никшић) 4:0, Сениори Полувелтер (63.5кг) Илхан Озмен (Вардар) – Стефан Филиповић (Нови Пазар) 5:0, Сениори Велтер (67кг) Душан Прица (Лозница) – Дион Лена (Вардар) ДСQ Р2, Сениори Велтер (67кг) Џејлан Тоскић (Нови Пазар) – Никола Лазаревић (Раднички Београд) РСЦ Р1, Сениори Полусредња (71кг) Стефан Савковић (Никшић) – Гиани Дедић (Жељезничар) 4:1, Сениори Полусредња (71кг) Игор Рогић (Нови Пазар) – Гаспар Подгорсек (Марибор) 5:0, Сениори Полусредња (71кг) Владимир Губаш (Сомбор) – Ајхан Озмен (Вардар) 3:2, Сениори Полусредња (71кг) Гал Сепић (Славија) – Ђорђије Смоловић (Никшић) 3:2, Сениори Средња (75кг) Вук Мицић (Славија) – Вукашин Лукић (Сомбор) АБД Р1, Сениори Средња (75кг) Алмир Мемић (Нови Пазар) – Давид Горгокески (Вардар) без борбе, Сениори Средња (75кг) Илиа Лишћук (Марибор) – Изудин Карић (Жељезничар) РСЦ Р2, Сениори Полутеска (80кг) Ахмед Маврић (Нови Пазар) – Флорјан Бегај (Марибор) 5:0, Сениори Полутеска (80кг) Лео Цвитановић (Славија) – Бојан Станојловић (Сомбор) 5:0, Сениори Полутеска (80кг) Стефан Ристановић (Лозница) – Петар Маричић (Никшић) без борбе, Сениори Крузер (86кг) Слободан Јовановић (Лозница) – Брајан Јовановић (Раднички Београд) 4:1, Сениори Теска (92кг) Милисав Савић (Сомбор) – Никола Лекић (Никшић) РСЦ Р1, Сениори Супертеска (+92кг) Милош Валетић (Славија) – Андрија Матовић (Раднички Београд) без борбе, Сениори Супертеска (+92кг) Владан Бабић (Нови Пазар) – Јуре Симуновић (Марибор) 5:0, Сениори Супертеска (+92кг) Димитрије Милић (Никшић) – Михајло Бошњак (Сомбор) без борбе.


Други дан: Омладинци Лака (60кг) Томислав Ђиновић (Лозница) – Руздија Рустемовски (Вардар) 4:0, Омладинци Полувелтер (63.5кг) Владимир Бериша (Сомбор) – Ђорђе Мијатов (Раднички Београд) 5:0, Омладинци Велтер (67кг) Урош Чингелић (Лозница) – Рајко Томовић (Славија) РСЦ Р2, Омладинци Полусредња (71кг) Никола Раденовић (Никшић) – Сеад Икановић (Лозница) АБД Р3, Омладинци Средња (75кг) Мирко Шарчевић (Лозница) – Лука Рашић (Марибор) 4:1, Омладинци Полутеска (80кг) Марко Пижурица (Раднички Београд) – Милош Николић (Лозница) АБД Р2, Сениори Перо (57кг) Ален Рахимић (Славија) – Раде Јоксимовић (Сомбор) РСЦ Р1, Сениори Лака (60кг) Вељко Глигорић (Раднички Београд) – Сејди Назиф (Сомбор) 4:1, Сениори Полувелтер (63.5кг) Ник Николов Вебер (Марибор) – Никола Ивковић (Славија) 5:0, Сениори Полувелтер (63.5кг) Илхан Озмен (Вардар) – Милош Гајић (Славија) АБД Р1, Сениори Велтер (67кг) Џејлан Тоскић (Нови Пазар) – Душан Прица (Лозница) без борбе, Сениори Полусредња (71кг) Стефан Савковић (Никшић) – Игор Рогић (Нови Пазар) 5:0, Сениори Полусредња (71кг) Гал Шепић (Славија) – Владимир Губаш (Сомбор) 5:0, Сениори Средња (75кг) Алмир Мемић (Нови Пазар) – Вук Мицић (Славија) РСЦ Р1, Сениори Полутеска (80кг) Лео Цвитановић(Славија) – Флорјан Бегај (Марибор) 5:0, Сениори Теска (92кг) Садам Могамедов (Нови Пазар) – Милисав Савић (Сомбор) без борбе, Сениори Супертеска (+92кг) Милош Велетић (Славија) – Димитрије Милић (Никшић) 3:2.


Бокс спектаклу у Бањалуци присуствовале су бројне легенде, на челу са Антоном Јосиповићем, олимпијским шампионом из Лос Анђелеса, трофејним Мирком Пузовићем и другима, а специјалан гост била је јуниорска Шампионка Европе, Сара Ћирковић.


Наредни турнир на програму је у Никшићу 5. и 6. новембра 2022, када ће се укључити и боксери Задра.





0 views0 comments