top of page

АДАМ КРСТОВИЋ ШАМПИОН "ОМЛАДИНСКЕ ЗЛАТНЕ РУКАВИЦЕ" ЗА 2023. ГОДИНУ

Завршена је „Омладинска златна рукавица“ која је протеклог викенда одржана у Бања Луци и у којој су учешће узели најбољи млади боксери из еџ-Yу земаља, као и репрезентативци Кипра и Аустрије.


Младе снаге бокса, будући асови светске сцене од 24. до 26. фебруара 2023. у организацији Боксерског савеза Републике Српске, Боксерског клуба Славија из Бања Луке, уз подршку Боксерског савеза Србије и покровитељство председника Републике Српске Милорада Додика и градоначелника Бања Луке Драшка Станивуковића, у дворани „Ценрат“ борили су се за престижни шампионски пехар намењен освајачу „Омладинске златне рукавице“.


Наслов шампиона међународног такмичења у омладинском боксу одржаног у Бања Луци отишло је на адресу Адама Крстовића, члана БК Греатест из Лазаревца који се такмичио у категорији до 75 килограма. Крстовић је у финалу савладао представника Црне Горе Виту Мариновића 3:0. Жири су чинили Драган Батар, Антон Јосиповић и Мирко Јокић.


За најбољег техничара проглашен је српски репрезентативац Владимир Бериша (категорија до 63.5 кг), најборбенији пар чине Његош Бубњевић (БиХ) – Митар Радић (Србија). Освајачица Омладинске златне рукавице у конкруенцији боксерки је репрезентативка Србије Драгана Јовановић чланица БК Сомбор (категорија 54 кг). За најбољег јуниора проглашен је Огњен Антић (Србија, категорија 57 кг), најбоља техничарка је Ана Јукичић из Хрватске (категорија 54 кг).


Омладинска златна рукавица у олимпијском боксу у организацији Боксерског клуба Славија из Бања Луке наишла је на велико интересовање љубитеља племените вештине који су уживали у веома квалитетним борбама младих снага еџ Yу земаља, у свим категоријама.


Финални мечеви пружили су борбе за памћење за све поклонике овог спорта који су се нашли у дворани „Ценрат“.


Овај турнир налази се на листи припремних такмичења за Европско омладиско првенство које ће бити одржано у Јерменији крајем априла 2023. Пре одласка на шампионат Старог континента следи провера форме у Будви, на такмичењу Јадрански бисер који ће по селекцијама које су пријављене на ово такмичење, бити незванично првенство света у малом, јер ће у ринг ући и представници најјачих школа бокса, Кубанци и Руси.


Резултати финалних мечева:


Јуниорке и јуниори –


54 кг Ана Јукичић (ЦРО) – Марија Лукић (СРБ) 2:1, 46 кг Филип Станојевић (СРБ) – Немања Николић (СРБ) 3:0, 48 кг Никола Максимовић (СРБ) – Јасмин Идризовић (МНЕ) 2:1, 52 кг Меридијан Алими (МКД) – Марк Шепић (СЛО) 3:0, 54 кг Нермин Мујдрагић (СРБ) – Адмир Камесничанин (СРБ) 2:1, 57 кг Антић Огњен (СРБ) – Страхиња Самарџић (СРБ) 3:0, 60 кг Василије Ђурђевић (СРБ) – Милија Кековић (МНЕ) 3:0, 66 кг Јурај Тутунџић (ЦРО) – Кусаи Ал Араб (АУТ) 2:1, 70 кг Митар Радић (СРБ) – Његош Бубњевић (БиХ) 2:1, 80 кг + Габријел Макић (СРБ) – Вељко Ристић (СРБ) 2:1.


Омладинке и омладници –


54 кг Драгана Јовановић (СРБ) – Лана Рашић (СЛО) РСЦ Р3, 51 кг Северџан Гаши (СРБ) – Бајрам Мамутовски (МКД) без борбе победа Гашија, 54 Лука Ранковић (СРБ) – Петар Средојевић (БиХ) 2:1, 57 кг Лука Михајловић (СРБ) – Петар Арсовски (МКД) 3:0, 60 кг Страхиња Мосорински (СРБ) – Филип Џида (СРБ) 2:1, 63.5 кг Владимир Бериша (СРБ) – Милош Рогановић (МНЕ) 3:0, 67 кг Џенис Ванић (СРБ) – Махмуд Карнаба (ЦПY) 2:1, 71 кг Никола Цветковић (СРБ) – Димитрије Андрејевић (СРБ) 3:0, Адам Крстовић (СРБ) – Вито Мариновић (МНЕ) 3:0, 80 кг Срђан Теофиловић (СРБ) – Филип Клепо (МНЕ) АБД Р2, 86 кг Марко Пижурица (СРБ) – Срђан Томић (СРБ) АБД Р1.




533 views0 comments
bottom of page